AKTUALNOŚCI
Czy małopolskie szkoły są gotowe na modernizacyjną transformację cyfrową?
Okres pandemii COVID-19 był czasem wielu nowych doświadczeń w szkołach związanych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych w codziennej dydaktyce i pracy nauczycieli, a także w zarządzaniu placówkami. Doświadczenia te posłużyć mogą planowaniu procesów modernizacji aktywności szkół w najbliższych latach. Tak, aby bazowały one na wiarygodnych danych, nie zaś tylko na przekonaniach kadry kierowniczej.
Czy małopolskie szkoły są gotowe na modernizacyjną transformację cyfrową?Warsztaty edukacyjne z uczniami
W ostatnich tygodniach trenerzy projektu Humine odwiedzili kilkadziesiąt szkół podstawowych województwa małopolskiego, aby poprowadzić zajęcia z robotyki i projektowania 3D dla uczniów z klas 1-8. W sumie do tej pory przeszkolonych zostało 725 uczniów!
Warsztaty edukacyjne z uczniamiZmierzamy w dobrym kierunku
Podczas październikowego spotkania podsumowaliśmy kolejny etap projektu HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej oraz przywitaliśmy nowe szkoły, które właśnie rozpoczęły swoją przygodę z projektem. Konferencja odbyła się pod hasłem SZKOŁA XXI WIEKU: DYDAKTYKA AKTYWIZUJĄCA UCZNIA, KOMPETENCJE GOSPODARKI 4.0, INFRASTRUKTURA CYFROWA.
Zmierzamy w dobrym kierunkuSzkoła XXI wieku
Zapraszamy na konferencję projektu „HUMINE Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej”, którą organizujemy dla dyrektorek i dyrektorów małopolskich szkół, nauczycielek i nauczycieli, a także przedstawicieli organów prowadzących z województwa małopolskiego. Motto konferencji: SZKOŁA XXI WIEKU: DYDAKTYKA AKTYWIZUJĄCA UCZNIA, KOMPETENCJE GOSPODARKI 4.0, INFRASTRUKTURA CYFROWA.
Szkoła XXI wiekuEdukacja dla przyszłości - zabierz uczniów na warsztaty!
Zapraszamy wszystkie szkoły z województwa małopolskiego na bezpłatne warsztaty dla uczniów kształtujące kompetencje przyszłości. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu informatycznego realizujemy nowatorskie zajęcia edukacyjne, które przygotują młodych ludzi do mądrego korzystania z dostępnych zdobyczy technologicznych.
Edukacja dla przyszłości - zabierz uczniów na warsztaty!Robimy fajne rzeczy
21 dyrektorów Szkół Modelowych w ramach projektu Humine – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej spotkało się we wrześniu w Bachledówce. Podczas kilku dni warsztatów podsumowali swoje działania na półmetku projektu, podzielili się doświadczeniami i uczestniczyli w spotkaniach ze specjalistami transformacji cyfrowej szkoły w edukacji.
Robimy fajne rzeczyPiszą o nas - Cyfrowa szkoła HUMINE
Rozpoczynamy drugi już rok szkolny realizując HUMINE - projekt przełomowy, budujący metodykę modernizacyjnej transformacji szkół w środowisku cyfrowym. To złożone przedsięwzięcie, w którym spotykają się aktywności badawcze, analityczne, pilotaże dydaktyczne, konsultacje i doradztwo oraz kreatywne działania w szkołach.
Piszą o nas - Cyfrowa szkoła HUMINEPozytywna energia. Oryginalne pomysły
Właśnie zakończyliśmy Edukamp - obóz edukacyjny zorganizowany dla nauczycieli z Małopolski, laureatów konkursu na NAJLEPSZY CYFROWY PROJEKT EDUKACYJNY zorganizowanego w ramach projektu „Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej (Małopolska Chmura Edukacyjna).
Pozytywna energia. Oryginalne pomysłyEdukamp w Bachledówce
Trwa obóz edukacyjny zorganizowany dla nauczycieli ze szkół woj. małopolskiego - laureatów konkursu na NAJLEPSZY CYFROWY PROJEKT EDUKACYJNY. Przez pięć dni pracujemy w otoczeniu pięknych gór, w hotelu Bachledówka.
Edukamp w BachledówceLaureaci konkursu
30 czerwca br. jury konkursu wyłoniło laureatów konkursu na NAJLEPSZY CYFROWY PROJEKT EDUKACYJNY zorganizowanego w ramach projektu „HUMINE - Wsparcie nauczycieli, kadry szkolnej, uczniów i ich rodziców w prowadzeniu wysokiej jakości edukacji”. W konkursie brały udział szkoły z województwa małopolskiego.
Laureaci konkursuKonferencja podsumowująca pierwszy rok projektu
Zapraszamy na konferencję projektu Małopolska Chmura Edukacyjna - nowy model nauczania pt. „KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PIERWSZY ROK DZIAŁANIA PROJEKTU HUMINE”. Konferencja skierowana jest do dyrektorek i dyrektorów małopolskich szkół, nauczycielek i nauczycieli, a także przedstawicieli organów prowadzących z województwa małopolskiego. Spotkanie odbędzie się 27 maja 2022 r. (piątek) w godzinach 10:00 -14:15, w budynku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.
Konferencja podsumowująca pierwszy rok projektuMetodyka STEAM w praktyce
Rozpoczął się kolejny etap działań projektu HUMINE. Uruchomiliśmy właśnie cykl zajęć warsztatowych pt. „Metodyka STEAM w praktyce”. Dla nauczycieli wszystkich szkół modelowych oznacza to wejście w nowe obszary działań edukacyjnych, oparte na pracy problemowej, zadaniach interdyscyplinarnych i miniprojektowych.
Metodyka STEAM w praktyceKONKURS!!! KONKURS!!! KONKURS!!!
Ogłaszamy konkurs dla szkół z województwa małopolskiego na NAJLEPSZY CYFROWY PROJEKT EDUKACYJNY! Konkurs organizowany jest w ramach projektu „HUMINE - Wsparcie nauczycieli, kadry szkolnej, uczniów i ich rodziców w prowadzeniu wysokiej jakości edukacji”. W konkursie (tak jak w projekcie HUMINE) mogą wziąć udział wszyscy nauczyciele szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących zarejestrowanych w projekcie HUMINE.
KONKURS!!! KONKURS!!! KONKURS!!!Konferencja odbędzie się on-line
W związku z aktualnymi obostrzeniami związanymi z COVID-19 oraz decyzją Rektora Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie informujemy, że konferencja Projektu HUMINE: MODERNIZACYJNA TRANSFORMACJA SZKÓŁ MAŁOPOLSKI: CZAS ROZRUCHU odbędzie się wyłącznie w formule ON-LINE.
Konferencja odbędzie się on-lineIMPULS DO MODERNIZACYJNEJ TRANSFORMACJI SZKÓŁ
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wraz ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie” zaprasza dyrektorów szkół małopolskich, przedstawicieli wydziałów edukacji urzędów gmin i powiatów oraz wszystkich nauczycieli korzystających z narzędzi cyfrowych w nauczaniu na I konferencję projektu HUMINE: MODERNIZACYJNA TRANSFORMACJA SZKÓŁ MAŁOPOLSKI: CZAS ROZRUCHU. Konferencja odbędzie się 8 grudnia w godz. 9:30-15.00 w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
IMPULS DO MODERNIZACYJNEJ TRANSFORMACJI SZKÓŁPlatforma Edukator.pl
Podczas kolejnego Webinarium Mistrzowskiego, 7 października br. pokażemy, w jaki sposób wykorzystać możliwości platformy w dydaktyce, w codziennej pracy z uczniem, z korzyścią zarówno dla niego, jak i dla nauczyciela. Szkolenie poprowadzi Bogdan Wróbel pomysłodawca i współtwórca portalu edukacyjnego Edukator.pl, wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.
Platforma Edukator.plMetodologia STEAM otwiera drzwi szkoły przyszłości
23 września odbędzie się drugie webinarium mistrzowskie dla dyrektorów i nauczycieli ze szkół modelowych Małopolski w ramach cyklu EDU-CREATON 4.0. SZKOŁA GOTOWA NA PRZYSZŁOŚĆ. Webinarium pn. „Uczenie się przez doświadczenie – metodologia STEAM otwiera drzwi szkoły przyszłości” poprowadzi dr hab. Marlena Plebańska – profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Pedagogiczny UW.
Metodologia STEAM otwiera drzwi szkoły przyszłościKOMET@ rekomenduje pakiet transformacji cyfrowej szkół
U progu nowego rok szkolnego 2021/2022 grupa ekspertów Sieci Edukacji Cyfrowej KOMET@ opublikowała pakiet rekomendacji w zakresie transformacji cyfrowej szkół, adresowany do władz publicznych. Rekomendacje proponują m.in. nowe ujęcie zadań, jakie powinny być realizowane w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i rozwiązania dotyczących zakupów cyfrowych pomocy dydaktycznych i oprogramowania edukacyjnego.
KOMET@ rekomenduje pakiet transformacji cyfrowej szkółEdukamp za nami!
W ubiegły piątek, 13-tego sierpnia, zakończył się pierwszy Edukamp projektu HUMINE przeznaczony dla dyrektorów z 22 szkół modelowych, który poprowadzili trenerzy kompetencji cyfrowych SMWI. W ciągu 5 dni spędzonych w Muszynie, wspólnie pracowaliśmy nad Planami Transformacji Cyfrowej Szkół, a dyrektorzy zgłębiali wiedzę na temat pracy metodą STEAM i poznawali narzędzia pozwalające odmiejscowić proces edukacyjny.
Edukamp za nami!- 1
- 2