WEBINARIA I FILMY
Wsparcie dydaktyki zasobami i narzędziami cyfrowymi: Edukator.pl
Termin: 7 października, godz. 18:00
Edukator.pl gromadzi nauczycieli i uczniów w jednej przestrzeni, w strukturach klasowych oraz przedmiotowych. Daje komplet rozwiązań do łatwego, intuicyjnego przekazywania, poszerzania i sprawdzania wiedzy w jednolitym technologicznie środowisku. Oprócz gotowej biblioteki tysięcy edukacyjnych multimediów, symulatorów, atlasów biologicznych zapewnia narzędzia do tworzenia własnych materiałów dydaktycznych oraz testów z wygodnym systemem raportów.
Edukator.pl może być wykorzystywany podczas lekcji w klasie, służąc za wygodny system obsługujący pokazy, wykłady, prezentacje, współpracując swobodnie z multimedialnymi urządzeniami szkolnymi, na przykład tablicą interaktywną. Jednocześnie zapewnia uczniom stały dostęp do wszystkich treści i narzędzi użytych podczas lekcji, z komputera, tabletu lub telefonu, w dowolnym momencie, w przejrzystym, logicznym porządku.
Daje nauczycielowi miejsce, w którym może on zgromadzić wszystkie wykorzystywane przez siebie multimedia i materiały cyfrowe, porządkować je w indywidualny sposób oraz udostępniać uczniom bez konieczności wysyłania maili, zapychania pamięci komputerów i drukowania ton dokumentów.
Podczas webinarium pokażemy, w jaki sposób wykorzystać możliwości platformy w dydaktyce, w codziennej pracy z uczniem, z korzyścią zarówno dla niego, jak i dla nauczyciela, a także w jaki sposób Edukator.pl pomaga w zarządzaniu procesami i organizacją pracy dydaktycznej w szkole. Zademonstrujemy na żywo, jak pracować z Edukatorem, prowadząc przez kolejne funkcjonalności systemu. Opowiemy też historię szkoły, w której system został wdrożony i z sukcesem wykorzystywany przez nauczycieli i uczniów w warunkach nauki zdalnej i hybrydowej. Edukator.pl stworzony został jednak z myślą o szkole pracującej w normalnych warunkach i to jego wykorzystanie szeroko omówimy.
Podczas webinarium:
- poznasz funkcjonalności i możliwości platformy Edukator.pl
- dowiesz się, jak z nich korzystać dla zwiększenia efektywności nauczania
- przekonasz się, w jaki sposób narzędzia Edukatora mogą ułatwić Twoją codzienną pracę i usprawnić procesy dydaktyczne
- doświadczysz, w jak prosty sposób wzbogacić swój warsztat pracy z uczniem
- dowiesz się, w jaki sposób funkcjonuje szkoła, w której wszyscy korzystają z jednolitego technologicznie środowiska, jakie daje Edukator.pl
ZOBACZ ZAPIS TRANSMISJI WEBINARIUM
DLA KOGO?
dla dyrektorów
dla edukatorów
dla nauczycieli
PRELEGENT
Bogdan Wróbel
Studiował filozofię i polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, jest nauczycielem i dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Nr 40 na warszawskim Ursynowie. Prezes Fundacji Nauka i Wiedza, pomysłodawca i współtwórca portalu edukacyjnego Edukator.pl, wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Autor wielu programów, narzędzi, publikacji, artykułów z zakresu wykorzystania technik cyfrowych w edukacji. Od lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli w całej Polsce.
Ślązak, piechur, optymista.
Część 1
Idea serwisu Edukator.pl – jak efektywnie, prosto i praktycznie wykorzystać go w dydaktyce
W części pierwszej pokażemy bardzo praktyczne podejście do wykorzystywania naszego systemu w dydaktyce. Przedstawimy proste podpowiedzi, jak ułatwić sobie korzystanie z materiałów cyfrowych, multimediów, jak czerpać z dostępnych zasobów, jak tworzyć własne biblioteki, jak dystrybuować wiedzę i inspiracje. Omówimy aspekt metodyki pracy z narzędziami cyfrowymi, który uważamy za najistotniejszy w nowoczesnym, skutecznym nauczaniu.
W pierwszej części:
- zrozumiesz, jak działa Edukator.pl
- dowiesz się, w jaki sposób używać go z korzyścią dla siebie i uczniów
- zorientujesz się, jak w prosty sposób wzbogacić swój warsztat
Część 2
Narzędzia Edukatora w praktyce, czyli jak tworzyć własne materiały i testy, korzystając z wszystkiego, co cenne w Internecie i na pulpicie
W drugiej części zademonstrujemy, jak wykorzystać moduły Edukatora:
- Jak opracować kurs, wykorzystując nie tylko własną wiedzę, ale i wszelkie zgromadzone wcześniej materiały w dowolnym formacie cyfrowym, a także wszelkie internetowe zasoby. Lekcją kursu może być własna treść opatrzona multimedialnymi dodatkami, aplikacja lub symulator z zasobów Edukatora, film z YouTuba lub podcast nagrany przy pomocy smartfona, test.
- Jak tworzyć dokumenty – z pomocą tego narzędzia można stworzyć – napisać i zilustrować – własny podręcznik, wykład lub opracowanie dowolnego tematu w formie e-booka, zamieszczając w nim materiały multimedialne, strony internetowe w formie iphrame’ów, filmy lub aplikacje. Uczniowie mogą wykorzystywać dokumenty do pisania prac domowych lub przygotowywania projektów.
- Jak skonstruować test – w naszym narzędziu można sformułować wiele rodzajów pytań, a przy ich tworzeniu wykorzystać obrazy i multimedia, można w pytaniu otwartym wprowadzić warianty krótkiej odpowiedzi tak, aby i one sprawdzały się automatycznie. Nasze testy mają też możliwość śledzenia liczby opuszczeń okna podczas rozwiązywania i automatycznego zakończenia sprawdzianu, jeśli ta liczba przekroczy ustaloną wartość. Po rozwiązaniu testu przez grupę uczniów moduł wygeneruje raport, policzy średnią z punktacji (lub ocen) i pozwoli prześledzić, które pytania sprawiły największą trudność, a które były zbyt łatwe. Ocenę pytań otwartych sprawdzający może obszernie skomentować.
W drugiej części:
- dowiesz się, jak w prosty sposób przygotować multimedialną lekcję i kurs z gotowych materiałów
- nauczysz się w kilka chwil stworzyć test, który dla każdego ucznia losuje inny zestaw pytań i raportuje, kto mógł ściągać.
Część 3
Szkoła gotowa na przyszłość, czyli Edukator.pl jako system zarządzania procesem dydaktycznym w całej szkole
W trzeciej części webinarium przedstawimy, w jaki sposób przebiega praca nauczyciela i ucznia wspomagana systemem Edukatora w konkretnej szkole – jak wyglądało to w warunkach nauczania stacjonarnego, zdalnego i hybrydowego w minionym roku szkolnym. Skoncentrujemy się na zarządzaniu szkołą w systemie, który zapewnia jednolite technologicznie środowisko, dając nauczycielom i uczniom dostęp do potrzebnych elementów w wygodny sposób, w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia.
W trzeciej części:
- dowiesz się, w jaki sposób Edukator pomaga funkcjonować szkole
- zainspirujesz się do zmian we własnej szkole