Logo HumineMENUMenu dostępności

SZKOŁA

SZKOŁA MODELOWA - II NABORU

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W WOLI DĘBIŃSKIEJ

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej jest prowadzona przez Urząd Gminy w Dębnie. Baza lokalowa składa się z budynku szkoły podstawowej oddanego do użytku w roku 2000 r. Szkoła mieści się w dwupiętrowym budynku wolnostojącym. Klasy I-III mają zajęcia na poddaszu szkoły.
Szkoła posiada  boisko trawiaste, poliuretanowe, siłownię zewnętrzną  oraz plac zabaw dla dzieci młodszych
W pogodne dni dzieci spędzają duże przerwy na świeżym powietrzu, dysponujemy bowiem dużym, ogrodzonym terenem. Drzwi szkoły są zamknięte dla osób z zewnątrz. Ogromne znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo naszych uczniów, dlatego cały budynek szkolny oraz boiska objęte są monitoringiem wizyjnym.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej to placówka stwarzająca warunki do wszechstronnego rozwoju ucznia. Oferuje dodatkowe zajęcia sportowe, artystyczne i kółka zainteresowań. Pomaga także uczniom słabszym poprzez organizację zajęć wyrównawczych i kompensacyjno- korekcyjnych. Każdy uczeń jest ważny i doceniony, odnosi sukcesy na swoją miarę. Szkoła uczy szacunku do drugiego człowieka i stwarza bezpieczną oraz przyjazną atmosferę procesu nauczania. Przyjaźń, poszanowanie wyznawanych przekonań i wzajemna pomoc – to ważne priorytety codziennej pracy z uczniami.

Uczniowie objęci są opieką pedagogiczną, psychologiczną i pielęgniarską.
W szkole zapewnia się dzieciom możliwość korzystania z obiadów, które są przygotowywane na miejscu.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej wychowuje do życia w społeczeństwie demokratycznym. Kształtuje nawyki ekologiczne i prozdrowotne. Ucząc korzystania z nowych technologii, jednocześnie uświadamia, jak ważne jest poszanowanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego.

 

W szkole pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna, stale podnosząca swoje umiejętności poprzez szkolenia, warsztaty i studia podyplomowe. Nauczyciele w swoich działaniach kierują się dobrem uczniów oraz dbają o ich pełny rozwój osobowości i zdolności.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej to placówka, która dobrze przygotowuje uczniów  do zadań i wyzwań, jakie stawia przed nami XXI wiek.

 

 

 

193uczniów
36nauczycieli
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.